ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ପ୍ରାଥମିକତା ପ୍ରୋପାଗେଣ୍ଡା, ପାଣ୍ଡାମିକ ନୁହେଁ : ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋର

(ସତ୍ୟପାଠ ବ୍ୟୁରୋ) ଭୁବନେଶ୍ୱର :ସକରାତ୍ମକତାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ସାକରାତ୍ମକ ? ସାକରାତ୍ମକ ଅର୍ଥ ହେଉଛି ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରଚାର।  ଯଦି ତୁମେ ସକାରାତ୍ମକତା ବିଷୟରେ କହୁଛ, ତୁମେ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛ ନା ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରଚାରକୁ ଅଗ୍ରଗତି କରୁଛ?  ନିର୍ବାଚନ ରଣନୀତିଜ୍ଞ ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋର ଏ ଭଳି  ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି । ଭାରତୀୟ ରାଜନୈୟିତିକ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି (I-PAC) ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋର COVID-19 ମହାମାରୀର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ଯୋଗୁଁ ଭାରତରେ ଘଟିଥିବା ଦୁଃଖଦ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା  କରିଛନ୍ତି । ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ ପାଇଁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାରକୁ ସଫଳତାର ସହ ଯୋଜନା କରିଥିବା କିଶୋର, ଦୁଃଖଦ ସମୟରେ ସକରାତ୍ମକତା ବିସ୍ତାର କରିବାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ମିଥ୍ୟା ଏବଂ ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଟୁଇଟ କରି  କହିଛନ୍ତି, “ଏକ ଦୁଃଖଦ ରାଷ୍ଟ୍ର ତଥା ଆମ ଚାରିପାଖରେ ଘଟୁଥିବା ଦୁଖଃପୂର୍ଣ୍ଣ  ଘଟଣାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇ, POSITIVITY ବିସ୍ତାର ନାମରେ FALSEHOOD ଏବଂ PROPAGANDA କୁ ଠେଲିବା ପ୍ରୟାସ ଘୃଣ୍ୟ! ସକାରାତ୍ମକ ହୋଇଥିବାରୁ ଆମକୁ ସରକାରଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟିହୀନ ପ୍ରଚାରକ ହେବାକୁ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ” ।  ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ସମଗ୍ର ଦେଶରେ COVID-19 ଟିକା ଅଭାବକୁ ନେଇ ଏକ ବଡ଼ ରାଜନୈୟିତିକ ବିବାଦ ଦେଖାଦେଇଛି।  କେନ୍ଦ୍ର ବାରମ୍ବାର କହିଛି ଯେ ଟୀକାକରଣର ଅଭାବ ନାହିଁ, ଅନେକ ରାଜ୍ୟ ମେ ୧ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଇନୋକ୍ୟୁଲେସନ୍ ଡ୍ରାଇଭ୍ର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଛନ୍ତି। MoHFW ଅପଡେଟ୍ ଅନୁଯାୟୀ, ଦେଶରେ ପରିଚାଳିତ COVID-19 ଟିକା ଡୋଜର ସମୁଦାୟ ସଂଖ୍ୟା ୧୧ ମଇ ଦିନ ୮ ଟା ଅସ୍ଥାୟୀ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ୧୭,୫୧,୭୧,୪୮୨ ରହିଛି।

Related Posts