ଡାକ୍ତର ସେୟାର କଲେ ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ଧରି PPE କିଟ୍ ପିନ୍ଧିବା ପର ଫୋଟୋ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ରେ ଭାଇରାଲ

(ସତ୍ୟପାଠ ବ୍ୟୁରୋ)ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଦେଶରେ   ପ୍ରତିଦିନ ତିନି ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ କୋଭିଡ -୧୯ ମାମଲା ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ମୃତ ସଂଖ୍ଯା ଦୁଇ ଲକ୍ଷ  ଅତିକ୍ରମ କରିସାରିଥିବା ବେଳେ ଏହି ମହାମାରୀର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ଭାରତକୁ  ହଲାଇ ଦେଇଛି।  ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ଯ ସଙ୍କଟ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବାରୁ ଦେଶର ଚିକିତ୍ସା ଭିତ୍ତିଭୂମି ପ୍ରାୟ ଧ୍ୱଂସ ହେବାକୁ ଯାଉଛି।  ଫଳସ୍ୱରୂପ, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମୀମାନେ ପ୍ରତିଦିନ ସଙ୍କଟର ମୁକାବିଲା କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ଅସୁରକ୍ଷିତ ସମୟରେ  ଦେଶର ନାଗରିକମାନଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବା ପାଇଁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି।

 ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେୟାର ହୋଇଥିବା ଏକ ପୋଷ୍ଟ, ଯେଉଁଥିରେ ଜଣେ ଡାକ୍ତର ପ୍ରାୟ ୧୫ ଘଣ୍ଟା ଧରି  PPE  କିଟ୍ ପିନ୍ଧିବା ପରେ ସେ ଝାଳରେ ଭିଜି ଯାଇଥିବାର  ଦୃଶ୍ଯ  ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ସୋହିଲ ନାମକ ଜଣେ  ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟରରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିବା ଏହି ପୋଷ୍ଟରେ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କର ଦୁଇଟି ଛବି ସେୟାର କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି।  ଏକ PPE କିଟ୍ ପିନ୍ଧି, ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟଟି, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ସମ୍ପୁର୍ଣ୍ଣ ଝାଳରେ ବୁଡି ଯାଇଥିଲେ । | ଜାତିର ସେବା କରି ଗର୍ବିତ ବୋଲି ଡାକ୍ତର ଦୁଇଟି ପୋଷ୍ଟ ସେୟାର କରିବାବେଳେ ତାଙ୍କ ପୋଷ୍ଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି । ଟ୍ୱିଟ୍ ସହିତ ସଂଲଗ୍ନ ହୋଇଥିବା ଏକ ସୂତ୍ରରେ ଡାକ୍ତର ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ କଷ୍ଟଦାୟକ ସମୟ ଦେଇ ଗତି କରୁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ବଜାୟ ରଖିବା ଆବଶ୍ୟକ।  କରୋନାଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣରୁ ନିରାପଦରେ ରହିବା ଏକମାତ୍ର ସମାଧାନ ହୋଇଥିବାରୁ ଲୋକଙ୍କୁ ଟୀକାକରଣ କରିବାକୁ ସେ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି।
ସମସ୍ତ ଡାକ୍ତର ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ତରଫରୁ ମୁଁ କହିବାକୁ ଚାହେଁ ଯେ ଆମେ ଆମ  ପରିବାରଠାରୁ ଦୂରରେ ରହି ଆମେ ବହୁତ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରୁଛୁ, ବେଳେବେଳେ ସକରାତ୍ମକ ରୋଗୀଙ୍କଠାରୁ ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ପାଦ, ଏବଂ ବେଳେବେଳେ ଗୁରୁତର ଅସୁସ୍ଥ ବୃଦ୍ଧଙ୍କଠାରୁ।  ଏକ ଇଞ୍ଚ ଦୂରରେ ରହୁଛୁ  |  ମୁଁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ  କରୁଛି ଦୟାକରି ଟୀକାକରଣ ପାଇଁ ସମସ୍ତେ ଯାଆନ୍ତୁ |  ଏହା ହେଉଛି ଏକମାତ୍ର ସମାଧାନ!  ସୁରକ୍ଷିତ ରୁହନ୍ତୁ ବୋଲି ଡାକ୍ତର   ସୋହିଲ  ତାଙ୍କର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଟ୍ୱିଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି।
ଏହି ଭାଇରାଲ୍ ପୋଷ୍ଟରେ ହଜାର ହଜାର ଲାଇକ୍ ଏବଂ ରିଟ୍ୱିଇଟ୍ ମିଳିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଲୋକମାନେ ସୂଚନା ବାଣ୍ଟି ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି।

Related Posts