ଅନୁପଙ୍କ ବୁଡ଼ିଆଣୀ ଜାଲର ଟେର୍‌ ପାଉନି ପୋଲିସ

1,857

ସତ୍ୟପାଠ ବ୍ୟୁରୋ: ଛତିଶଗଡ଼ରେ ମାଆ-ଝିଅଙ୍କ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଅନୁପ ସାଏଙ୍କ ବୁଡ଼ିଆଣି ଜାଲରେ ଫସିଛି ଛତିଶଗଡ଼ ପୋଲିସ । ଆଜି ଅନୁପଙ୍କ ରିମାଣ୍ଡ ଅବଧି ସରୁଥିବା ବେଳେ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ନେଇ କୌଣସି ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟ ହାସଲ କରିପାରିନି ପୋଲିସ । ଏପରିକି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୋଇଥିବା ବୋଲେରୋ ଗାଡ଼ି ଏବଂ ଲୁହା ରଡ଼ର ଟେଣ୍‌ ବି ପାଇନି ରାୟଗଡ଼ ପୋଲିସ।

ସେପଟେ ଅନୁପ ସାଏଙ୍କୁ ଜେରାବେଳେ ରାୟଗଡ ପୋଲିସକୁ ମିଳିଛି କଣ ? ଅନୁପଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସେଭଳି କିଛି ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟ ମିଳିଛି କି ? ତଦନ୍ତ ଯେତିକି ଆଗଉଛି ମାମଲା ସେତିକି ଗୋଳମାଳିଆ ହେଉଥିବା ଜଣାପଡ଼ୁଛି । କାରଣ ପୋଲିସ ତଦନ୍ତକୁ ଦିଗହରା କରିବା ପାଇଁ ଭରପୁର ପ୍ରୟାସ କରୁଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଅନୁପ ସାଏ ଓ ଡ୍ରାଇଭର ବର୍ଦ୍ଧନ ଟପ୍ପୋ। ଏହାରି ଭିତରେ କଳ୍ପନା-ବବ୍‌ଲି ଡବଲ ମର୍ଡର ମାମାରେ ଆଜି ସଂଧ୍ୟାରେ ଶେଷ ହେଉଛି ଅନୁପ ସାଏଙ୍କ ରିମାଣ୍ଡ ଅବଧି ।

ଗତ ୧୯ ତାରିଖ ସଂଧ୍ୟାରେ ଏହି ମାମଲାରେ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଅନୁପ ସାଏଙ୍କୁ ୩ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେଇଥିଲା ଛତିଶଗଡର ରାୟଗଡ ପୋଲିସ । ତେଣୁ ଆଜି ପୁଣି ଅନୁପଙ୍କୁ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯିବ । ସବୁଠାରୁ ବଡକଥା ହେଲା ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡରେ ବ୍ୟବହୃତ ଲୁହା ରଡ ଓ ବୋଲେରୋ ଗାଡିର ଏଯାଏଁ କୌଣସି ପତ୍ତା ପାଇନି ପୋଲିସ । ବିଳାଶପୁର ଆଇଜି ଦୀପାଂଶୁ କାବ୍ରା ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଥିଲେ ଯେ, ଏହା ଏକ ବ୍ଲାଇଣ୍ଡ ମର୍ଡର କେସ ହୋଇଥିବାରୁ କୌଣସି ଆଇ-ୱିଟନେଓ ନାହିଁ । ଯେଉଁଥିପାଇଁ କୋର୍ଟରେ ଦାଖଲ ପାଇଁ ରାୟଗଡ ପୋଲିସକୁ ଅଧିକ ପ୍ରମାଣ ଯୋଗାଡ କରିବାକୁ ପଡିବ ।

ତେଣୁ ଅନୁପଙ୍କୁ ତିନି ଦିନ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେଇ ଜେରା ଭିତରେ ପୋଲିସ ହାତରେ କଣ ସବୁ ତଥ୍ୟ, ପ୍ରମାଣ ଲାଗିଛି ତାହା ହିଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ନେଇ ଡେମୋ କଲାବେଳେ ଏକ ଇନୋଭା ଗାଡିର ରହସ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା । ପୋଲିସ ଅନୁପଙ୍କ ସେହି ଇନୋଭା ଗାଡିକୁ ଜବତ କରିଛି । ହେଲେ ସେହି ଗାଡିରେ ଆଉ କିଏ ଥିଲେ, ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡରେ ଆଉ କିଏ ଏମାନଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ? ତା ଉପରୁ ଏଯାଏଁ ପରଦା ଉଠିନଥିବାରୁ ପୁଣି ରିମାଣ୍ଡ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ରାୟଗଡ଼ ପୋଲିସକୁ କଡ଼ା ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର ସମ୍ମୁଖିନ ହେବାକୁ ପଡ଼ିବ । ତେଣୁ ବଳିଷ୍ଠ ପ୍ରମାଣ ଯୋଗାଡ଼ କରିବାରେ ଲାଗିଛି ପୋଲିସ ।

Comments are closed.