ମରିଗଲା ମମତା:ମାସକର ଛୁଆକୁ ରାତିରେ ମନ୍ଦିର ପାହାଚରେ ଛାଡ଼ିଦେଇଗଲେ ବାପା-ମା’

ରାତିର ଅନ୍ଧକାରରେ କେହି ଯେମିତି ଦେଖି ନ ପାରିବେ ବାପା-ମା’ ମାସକର ଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ ବ୍ୟାଗ୍‌ରେ ଭର୍ତ୍ତି କରି ମନ୍ଦିର ପାହାଚ ଉପରେ ଛାଡ଼ି ଦେଇଗଲେ ବାପା-ମା । ସିସିଟିଭିରେ କଏଦ୍‌ ଏ ଦୃଶ୍ୟ ଯିଏ ଦେଖିଲା ସେ କହିଲା ହେ ରାମ !

323

ବାପା ମା’ ପିଲାକୁ କେବଳ ଜନ୍ମ ଦିଅନ୍ତି ତାହା ନୁହେଁ, ପିଲାର ଭଲ ମନ୍ଦ ପାଇଁ ସବୁ ତ୍ୟାଗ କରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଯେଉଁ ବାପା ମା’ ମାତ୍ର ମାସକର ଛୁଆକୁ ମନ୍ଦିର ପାହାଚରେ ପକାଇ ଦେଇ ଆସିବେ ସେମାନଙ୍କୁ କ’ଣ କୁହାଯିବ । ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଓରଛାର ଏହି ଘଟଣା ଏବେ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ ।

ମା’ ବାପା କେତେ ପଥର ହୃଦୟର ହୋଇପାରନ୍ତି ତାର ପ୍ରମାଣ ହେଉଛି ଏ ଘଟଣା । ବାପା-ମା’ ଦୁଇ ଜଣ ସେହି କାମ କଲେ, ଯାହା କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଯେ କୌଣସି ବାପା-ମା’ଙ୍କର ଛାତି ଥରି ଉଠିବ । ଫୁଲ ଭଳି ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଛାଡ଼ି ଦେଇ ଚାଲିଗଲେ ବାପା ମା’ ।
ପରଦିନ ସକାଳେ ମନ୍ଦିରକୁ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଯାଉଥିବା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ଯେତେବେଳେ ପାହାଚ ଉପରେ ଥିବା ଗୋଟିଏ ବ୍ୟାଗ୍‌ ଭିତରୁ କାନ୍ଦଣା ଶବ୍ଦ ଶୁଣିଲେ । ସେତେବେଳେ ପୁରା ଘଟଣାକ୍ରମ ବାବଦରେ ଜଣା ପଡ଼ିଲା ।

ବ୍ୟାଗ୍‌ରେ ଥିଲା ଗୋଟିଏ ଶିଶୁ କନ୍ୟା । ତା ପରେ ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ୍‌ ଦେଖାଗଲା ତ ଲୋକଙ୍କର ଛାତି ଥରି ଉଠିଲା । ଯେଉଁଥିରେ ଦେଖାଗଲା ଭୋର ସମୟରେ ଅନ୍ଧକାର ଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ଯୁବକ ଆଉ ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କ ସହ ମନ୍ଦିରକୁ ଆସିଲେ । ଯୁବକ ଜଣକ ଗୋଟିଏ ଶାଲ୍‌ ଘୋଡ଼େଇ ହୋଇଥିଲେ । ତା ଭିତରେ ଲୁଚାଇଥିଲେ ଏକ ବ୍ୟାଗ୍‌ । ମନ୍ଦିରର ପାହାଚ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଯୁବକ ବ୍ୟାଗ୍‌ ବାହାର କରି ସେଠାରେ ବସିଗଲେ । ଚାରିପଟକୁ ଦେଖିବା ପରେ ଯୁବକ ବ୍ୟାଗ୍‌ ଉଠାଇ କଡ଼କୁ ନେଇଗଲେ । ଏହାପରେ ଉଭୟ ବ୍ୟାଗ୍‌ ଛାଡ଼ି ସେଠୁ ଖାଲି ହାତରେ ପଳାଇଲେ । ଶିଶୁ କନ୍ୟାଟି ସହ ଏକ କ୍ଷୀର ବୋତଲ ବି ମିଳିଲା ।

ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ୍‌କୁ ଆଧାର କରି ପୋଲିସ୍‌ ସନ୍ଦେହ କରୁଛି ଯେ ଶିଶୁ କନ୍ୟାଟିକୁ ଛାଡ଼ିଥିବା ଯୁବକ ଯୁବତୀ ସ୍ବାମୀ- ସ୍ତ୍ରୀ । ସେମାନେ ପିଲାଟିକୁ କମ୍ବଳରେ ଗୋଡ଼େଇଥିଲେ । କ୍ଷୀର ବୋତଲ ବି ରଖିଥିଲେ । ଅନୁମାନ କରାଯାଇପାରେ ସେମାନେ ଭଲ ପରିବାରର । ପିଲାଟି ଏବେ ସୁସ୍ଥ ଅଛି । ଏମିତି ବାପା ମାଙ୍କ ଠାବ କରିବାକୁ ପୋଲିସ୍‌ ଚଳାଇଛି ଅଭିଯାନ ।

Comments are closed.